Ένα επώνυμο blog που γράφει και αναδημοσιεύει θέματα που αφορούν τον Καποδιστριακό Δήμο Πάργας. Oι αναρτήσεις του δεν αποτελούν υποχρεωτικά και άποψη του διαχειριστή
Για αναρτήσεις και διαφωνίες επώνυμα στη διεύθυνση tessas@freemail.gr

Πέμπτη 19 Νοεμβρίου 2015

Αετός Αγιας - Φουρτούνα Βαλανιδοραχης, 1 - 0.

Σπουδαία νίκη πέτυχε η ομαδα μας εχτές απέναντι στην Φουρτούνα Βαλανιδοραχης που επικράτησε με 1-0 με γκολ του Λιαλιου. H ομαδα μας ήταν καλύτερη στον πρώτο ημίχρονο και έχασε δυο σημαντικές ευκαιρίες με τον Λιαλιο να προηγήθει νωρίς στο σκορ. H αντίπαλη απείλησαν μόνο με τρεις στημένες φάσης. Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με της δυο ομάδες να παίζουν παιχνίδι κέντρου και με μια στημένη φάση στο 60 η Φουρτούνα να σκοράρει αλλα ο επόπτης να σηκώνει την σημαία για offsite και το γκολ δίκαια ακυρώθηκε. Στο 72 σε μια φάση που εκμεταλλεύτηκε ο Λιαλιος το λάθος του αμυντικού ο Αετος άνοιξε το σκορ και το αποτέλεσμα έμεινε 1-0 μεχρι το 90. Έτσι η ομαδα μας πέτυχε μια σπουδαία νίκη ανεβαίνοντας στην 5η θέση της βαθμολογίας με 8 βαθμούς.

Πηγή: Αναδημοσίευση από τη σελίδα ΑΕΤΟΣ ΑΓΙΑΣ FUN PAGE στο Φέισμπουκ.