Ένα επώνυμο blog που γράφει και αναδημοσιεύει θέματα που αφορούν τον Καποδιστριακό Δήμο Πάργας. Oι αναρτήσεις του δεν αποτελούν υποχρεωτικά και άποψη του διαχειριστή
Για αναρτήσεις και διαφωνίες επώνυμα στη διεύθυνση tessas@freemail.gr

Τρίτη 27 Μαρτίου 2012

Απόλλων Πάργας – Αμβρακικός Βόνιτσας 3 – 1.

Σε ένα πολύ ωραίο και επεισοδιακό παιχνίδι η ομάδα μας έκανε την ανατροπή και κέρδισε τον Αμβρακικό με σκορ 3-1. Οι Φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν νωρίς και στο 12' ο Παλαιογιάννης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 0-1 για τον Αμβρακικό. Οι παίχτες μας από εκεί και πέρα ήταν πάρα πολύ καλοί και απάντησαν 7 λεπτά αργότερα με ωραίο σουτ λίγο μέσα από την περιοχή του εξαιρετικού Πέτρου Τόυση. Ο Απόλλων Πάργας ''έδειχνε'' πιο ομάδα στο γήπεδο και φαινόταν ότι ήθελε περισσότερο το παιχνίδι. Η δυο ομάδες μπήκαν στα αποδυτήρια με το σκορ να είναι στο 1-1. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας μπήκε πολύ δυνατά και πίεσε ασφυκτικά τον αντίπαλο υποχρεώνοντάς τον σε πολλά λάθη! Πολύ πάθος από τους παίχτες μας που όπως είπαμε ήθελε πολύ το παιχνίδι. Στο 58 ο Πετρογκόλ ''ξαναχτύπησε'' κάνοντας το 2-1 για τον Απόλλων Πάργας με ένα πολύ ωραίο πλασέ και η μπάλα κατέληξε στο δεξί παραθυράκι της Βόνιτσας. Η ομάδας μας μετά το 2-1 δέχτηκε αρκετή πίεση από τον αντίπαλο αλλά οι τετράδα της άμυνας (Μπουρνάς-Μάρκος-Νικολάου-Θώδωρης) μαζί με τον εξαιρετικό goalkeeper (Λένης) χθές θύμιζαν σινικό τοίχος! Χωρίς όμως η Βόνιτσα να κάνει κλασική ευκαιρία. Ο Αμβρακικός δεν κατάφερε να ισοφαρίσει, αντίθετα δέχτηκε και 3ο γκολ στο 88' με τον Δημήτρη Βάσιο να κάνει το τελικό Απόλλων Πάργας - Αμβρακικός Βόνιτσας 3-1!!!
Άλλαγές:
69' Η.Λιάλιος - Δ.Σερίφης
81' Μ.Σερίφης - Β.Δήμας
88' Β.Λένης - Σ.Παπανικολάου
Επόμενος αγώνας: Κεραυνός θεσπρωτικού – Απόλλων Πάργας 31 Μαρτίου και ώρα 16:00.

Αναδημοσίευση από τη σελίδα στο facebook, ''Apollon Pargas AS''.