Ένα επώνυμο blog που γράφει και αναδημοσιεύει θέματα που αφορούν τον Καποδιστριακό Δήμο Πάργας. Oι αναρτήσεις του δεν αποτελούν υποχρεωτικά και άποψη του διαχειριστή
Για αναρτήσεις και διαφωνίες επώνυμα στη διεύθυνση tessas@freemail.gr

Πέμπτη 12 Απριλίου 2012

Απόλλων Πάργας – Αχέρων Καναλακίου 1-2.

Σε ένα πάρα πολύ καλό και δυνατό αγώνα που έγινε στο στάδιο Πάργας στο ντέρμπι του Δήμου ο Αχέρων παίζοντας πολύ καλά κατάφερε να νικήσει τον Απόλλωνα με σκορ 2-1. Ο Απόλλων Πάργας πολύ φλύαρος χωρίς να καταφέρει τίποτα το ουσιαστικό, κατάφερε να προηγηθεί με γκολ που πέτυχε ο Beqari 19ο λεπτό σκορ  το οποίο ήταν και σκορ του ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αχέρων αν και έπαιζε με δέκα παίχτες κατάφερε να πετύχει την ισοφάριση στο 52ο λεπτό με τον Τζίμα Ι και στο 82ο λεπτό με τον Στάικο να πάρει την νίκη.