Ένα επώνυμο blog που γράφει και αναδημοσιεύει θέματα που αφορούν τον Καποδιστριακό Δήμο Πάργας. Oι αναρτήσεις του δεν αποτελούν υποχρεωτικά και άποψη του διαχειριστή
Για αναρτήσεις και διαφωνίες επώνυμα στη διεύθυνση tessas@freemail.gr

Τρίτη 8 Ιανουαρίου 2013

Απόλλων Πάργας - Ένωση Πάργας 3-0.

Στο τελευταίο παιχνίδι του πρώτου γύρου Απολλων Παργας απέναντι στην Ένωση Πάργας. Ο Απόλλων Πάργας επικράτησε εύκολα. Οι δυο αναγκαστικες αλλαγες για την ομαδα της Ενωσης και η εμπειρια της ομαδας του Απολλωνα ηταν καθοριστικα για την εκβαση του αγωνα Το σκόρ άνοιξε σχετικά νωρίς (13') ο πρώτος σκόρερ του πρωταθλήματος Σάκης Μηλιώνης με πέναλτι. Απο εκεί και πέρα ο Απολλων έχασε αρκετές ευκαιρίες με σημαντικότερη του Μάριο Μπεκιάρι που σε πλάγια θέση πλάσαρε τον τερματοφύλακα Σκάρπο αλλα η μπάλα βρήκε το κάθετο δοκάρι. Ημίχρονο 1-0... Με την έναρξη του ημιχρόνου (47΄) ο Δ.Σερίφης με πολύ ωραίο σούτ εξω απο την περιοχή έκανε το 2-0 για τον Απόλλωνα Πάργας. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε με φανταστικό σούτ ο Αλέξης Λουκούμης στο 91ο λεπτο.

Αναδημοσίευση από το blog     srortanthoussa.