Ένα επώνυμο blog που γράφει και αναδημοσιεύει θέματα που αφορούν τον Καποδιστριακό Δήμο Πάργας. Oι αναρτήσεις του δεν αποτελούν υποχρεωτικά και άποψη του διαχειριστή
Για αναρτήσεις και διαφωνίες επώνυμα στη διεύθυνση tessas@freemail.gr

Τρίτη 14 Οκτωβρίου 2014

Αετός Αγιάς - Απόλλων Βουβοποτάμου 3-2.

Νικητής ήταν ο Αετός Αγιάς στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος απέναντι στον Απόλλων Βουβοποτάμου με σκορ 3-2 μέσα στο γήπεδο της Αγιάς... Το παιχνίδι έμοιαζε να τελειώνει πριν καν αρχίσει και έτσι στο 2 λεπτό με γκολ του Βαλάντη Σκάρπου και στο 8 λεπτό με γκολ απευθείας χτύπημα φάουλ του Θανάση Αθανασίου ο Αετός πέρασε μπροστά στο σκορ με 2-0... Ο Απόλλων Βουβοποτάμου όμως δεν τα παράτησε και έτσι κάπου στο 25 λεπτό κατάφερε να μειώσει σε 2-1 με γκολ του Τερνεζη και σαν να μην έφτανε αυτό 5 λεπτά πριν την λήξη του ημιχρόνου μαζί με την βοήθεια του διαιτητή με ένα πέναλτι το όποιο δεν ήταν να κάνει το 2-2 και το παιχνίδι να φτάνει στην λήξη του ημιχρόνου και να δείχνει να γίνετε ντέρμπι... Στην συνέχεια της επανάληψης ο Αετός μπήκε πολύ δυνατά και δημιούργησε πολλές ευκαιρίες με το απευθείας σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή ένα του Βαλάντη Σκάρπου και ένα του Θανάση Αθανασίου αλλά και τα δυο καταλήξαμε
στο οριζόντιο δοκάρι, όπως και οι κάθετες μπαλιές για τον Πέτρο Κατσιώτη μέσα στην περιοχή τα οποία δεν κατέληξαν στα δίχτυα.....
Το νικητήριο γκολ ήρθε κάπου στο 70 λεπτό έπειτα από κάθετη μπαλιά από αριστερά στον Θανάση Αθανασίου και αυτός με ένα απαλό πλασέ κατάφερε να κερδίσει τον τερματοφύλακα και να διαμορφώσει το τελικό 3-2 ....

Πηγή: Αναδημοσίευση από τη σελίδα  ΑΕΤΟΣ ΑΓΙΑΣ FUN PAGE στο φέισμπουκ.